single

W jakie kosmetyki samochodowe warto zainwestować? Jakie są wasze ulubione kosmetyki samochodowe?

Nie musisz ograniczać swoich starań o poprawę wyglądu i stanu samochodu do myjni. Różnicę w stanie auta zauważysz, jeśli zakupisz środki do pielęgnacji samochodu. Wbrew powszechnej opinii nie muszą one kosztować dużo. Możesz być zaskoczony wartością kosmetyków samochodowych Zadbana Bryka.

Podstawowy zestaw do pielęgnacji samochodu

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę podstawowych produktów, które pomogą Ci rozpocząć podróż z auto detailingiem. Ułatwi ona zakup niezbędnych preparatów:

  • Szampon samochodowy
  • Wosk lub quick detailer,
  • płyn do czyszczenia szyb
  • środek do tworzyw sztucznych, felg i opon
  • Środek do kokpitu lub tapicerki.

Oto kroki, które należy wykonać, aby skompletować zestaw kosmetyków samochodowych. Dzięki nim szybko określisz, jakiej dodatkowej pielęgnacji wymaga Twój samochód.

Produkty do mycia

Pielęgnacja samochodu zaczyna się od jego umycia. Środki powinny zająć się smugami, kurzem i zmatowieniem klocków hamulcowych, a także owadami. W wielu poradnikach dotyczących pielęgnacji samochodu można znaleźć wzmiankę o ADBL Snowball. Jest to skoncentrowany szampon o neutralnym pH, który świetnie radzi sobie z czyszczeniem brudu z samochodu, nie martwiąc się o jego stan. Szampon z woskiem to świetna opcja na szybki detailing. Tego typu produkt również znajdziesz w naszej kolekcji.

Szyby możesz potraktować zarówno zwykłym szamponem, jak i specjalistycznym środkiem do szklanych powierzchni. ADBL Hybrid Glass to hybryda niewidzialnej wycieraczki z tradycyjnym środkiem czyszczącym. Czyści i zapobiega powstawaniu smug na szybach, więc warto mieć ją w swoim domu.

Środki do czyszczenia metali i felg

Felgi samochodowe i podwozie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wystarczy dobrej jakości środek, który przywróci im pierwotny blask. Wbrew powszechnej opinii nie trzeba wydawać dużo pieniędzy ani czasu. Do czyszczenia felg można wykorzystać specjalne odżelaziacze lub szczotki. Tego typu preparaty rozpuszczają rdzę i opiłki metalu.

Wypoleruj zewnętrzną część samochodu z chromowanymi lub aluminiowymi panelami. Preparat do polerowania powierzchni metalowych usunie wszelkie zmatowienia i przywróci elementom dawną świetność.

Zadbaj o swój lakier

Do niedrogich felg lub środków do czyszczenia farb możesz dodać pasty i glinki. Dzięki ich zastosowaniu możesz poprawić strukturę swojego lakieru. Pasta polerska nadaje samochodowi wysoki połysk, a także usuwa wszelkie tzw. hologramy czy płytkie rysy . Polerowanie to świetny sposób, aby dać kierowcom satysfakcję i przygotować samochód do woskowania.

Po polerowaniu i myciu konieczne jest nałożenie wosku samochodowego. Dobrze nałożony wosk chroni lakier przed wilgocią i zarysowaniami, utrudniając osadzanie się brudu. Wosk w płynie można nałożyć w ciągu kilku minut i pozostawia wyraźne wykończenie, które utrzymuje się do następnego mycia.Umiejętnie nałożony kosmetyk nie pozostawia smug i szybko wysycha. Powłoka ceramiczna jest równie skuteczna, więc nie dziwi fakt, że korzysta z niej coraz więcej kierowców.

Środki do czyszczenia kokpitu

Jeśli samochód został wypolerowany z zewnątrz, możesz teraz popracować nad wnętrzem. Użyj jednego z tych produktów do czyszczenia plastików. Użyj specjalnych dressingów, aby wyczyścić powierzchnię. Następnie przetrzyj ją ściereczką z mikrofibry. Dzięki temu jazda samochodem będzie przyjemniejsza.

Przygotowanie do odświeżenia wnętrza samochodu

We wnętrzu swojego samochodu masz zarówno tekstylia jak i elementy plastikowe. Nasze produkty usuną z tych powierzchni brud i zanieczyszczenia. Artykuły te są również łatwe w użyciu. Za pomocą sprayów można rozprowadzić środek na plamie, a następnie płyn usunie ją z włókien. Dzięki temu tkanina odzyska swój naturalny kolor. Do pielęgnacji tapicerki skórzanej zalecane są specjalne produkty. Posiadamy szeroki wybór kosmetyków samochodowych, które można wykorzystać do pielęgnacji tapicerki skórzanej. W jednym kroku możesz usunąć brzydki zapach z tapicerki i zastąpić go przyjemnym, nowym zapachem.

Akcesoria są ważniejsze niż kosmetyki samochodowe.

Akcesoria są tak samo ważne jak kosmetyki samochodowe. Zamiast czekać aż samochód wyschnie po umyciu, zaopatrz się w ściereczki z mikrofibry. Zestaw z wiadrami i separatorem to świetna opcja do mycia. Dzięki temu oddzielisz brud od lakieru i łatwiej będzie go dokładnie wyczyścić. Możesz też użyć swoich pędzli do detailingu lub rękawic do mycia rąk. Możesz też kupić zestaw o różnej miękkości, aby usunąć uporczywe osady.

Wszystkie wymienione wyżej produkty szybko znajdziesz w sklepie Zadbana Bryka. U nas możesz skompletować swój zestaw kosmetyków samochodowych lub uzupełnić zużyte produkty. Będziesz zaskoczony efektami stosowania naszych niedrogich preparatów do polerowania samochodu.

FAQ

1 - Co powinieneś kupić, aby wyczyścić swój samochód?

Podstawowa lista powinna zawierać dobry szampon, wosk i środek do czyszczenia felg, a także dressing do plastików i pranie tapicerki.

2. Jak prać tapicerkę samochodową - Czego używać?

Wszystko zależy od materiału, z którego jest wykonana. Tapicerka skórzana wymaga specjalnych produktów, które nawilżają powierzchnię skóry naturalnej. Możesz również użyć uniwersalnego płynu do tapicerki w samochodzie.

3. Jakie akcesoria przydadzą się do czyszczenia samochodu?

Zaopatrz się w kosmetyki, a także wiadra do czyszczenia, rękawice, szczotki i ręczniki z mikrofibry.