Dario

Przepustnica

13 postów w tym temacie

Który magik :D mi powie czy jak wywale tłumik z tą przepustnicą na wylocie i zamontuje jakiś akcesoryjny  bez tego czy będzie miało to jakiś wpływ na silnik, spalanie itp. To ustrojstwo mam tylko na prawym wydechu. :angry:

WP_20160711_001.jpg

Który rok tego zeta?

Exup ;) , słabszy dół to napewno :) , sprawdź jeszcze gdzie masz sondę lambda wstawioną, jesli w tzw. portkach - czyli kolektorze to luz. Komp i tak sobie ustawi dawkę paliwa itp. Jesli miał bym cos doradzić to zostawił bym ori kominy ( wg. mnie fajnie wyglądają :) ) ale oddał je do Edka ( edhaust ) wtedy zostaje exup ktory trzyma cisnienie spalin i gwarantuje szybsze oddanie mocy w dolnym zakresie obrotów ( eliminuje tzw. power lag ) 

Napisano (edytowany)

Gadałem już z Edkiem niestety przy tych kominach jest sporo roboty i nie bardzo chce się za nie brać . Ale gdybym się zdecydował to koszt ok 450 za sztuke . W dodatku efekt mówi może być nie za wielki dość krótki przelot i bez ingerencji w katalizator może nie być efektu . :huh: Więc nie wiem czy jest sens wywalać jeszcze katalizator czy kupić coś i pominąć tą przepustnice. :unsure: @Marian rok 2011.

Sonde Lambde mam przed katalizatorem.

Edytowano przez Dario

Acrap zrobi robotę :) Wkońcu będę Cię słyszał, bo po wczorajszej jeździe za Tobą tylko Cię widziałem :D

Ja to bym polecił zdecydowanie 2bros :D 

W zecie nie ma innej opcji przy zmianie , jesli lambda jest przed końcówkami to na luzie komp sobie sam mapkę AFR-u poprawi :) 

Ok. czyli większych strat nie będzie tylko w portfelu :D pozostaje poszukać jakiś używek bo na nowe 5 tyś nie wywale :unsure: albo ostatecznie przerabiać .

Możesz mieć delikatne wachlowanie w dolnym zakresie obrotów; ewentualnie na tablicy może Ci jeszcze wyskoczyć kontrolka błędu.

Można zamontować dezintegrator exup (koszt jakieś dwie stówy)

@Marian nie musi odpinac serwomotoru od exupa i nic nie powinno wyskakiwać :)

@Ronnie to fakt że sobie troche liczą .... Aczkolwiek uważam że i tak biją na łeb właściwie wszystko no ale co kto lubi 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.