Marian

Motocykle na buspasy

Motocykle na buspasy - manifestacja   30 głosów

1. 1. Motocykle na buspasy - manifestacja

• Wezmę udział
    • Nie biorę udziału
      0

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zagłosować w ankiecie.

92 postów w tym temacie

wawalove.pl napisał:

Motocykliści chcą jeździć buspasami w stolicy. Uważają, że zwiększy to ich bezpieczeństwo. Zwracają też uwagę, że w innych miastach takie rozwiązanie się sprawdza. ZTM stanowczo mówi "nie" i argumentuje: Przeciwko umożliwieniu korzystania przez motocyklistów z buspasów przemawiają co najmniej trzy czynniki: przepisy prawne, funkcjonalność oraz... bezpieczeństwo.

Miejscy urzędnicy podjęli w marcu decyzję o budowie buspasa na Puławskiej w kierunku Piaseczna. Będzie miał on prawie 9 km i ciągnął się będzie od stacji metra Wilanowska do granic miasta. Ursynowski radny Paweł Lenarczyk złożył przy tej okazji interpelację, w której zwraca się z prośbą o rozważenie dopuszczenia na projektowanym odcinku, "ale i również na pozostałych stołecznych buspasach" ruchu motocyklowego. - Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo - mówi radny w rozmowie z WawaLove.pl i dodaje, że tego typu rozwiązania sprawdzają się również w innych miastach. Jako przykład podaje Kraków czy Bydgoszcz.

ZTM: Buspasy tylko dla autobusów

Zupełnie innego zdania jest Zarząd Transportu Miejskiego. jak informuje WawaLove.pl Magdalena Potocka z biura prasowego, ZTM stoi na stanowisku, że należy utrzymać dotychczasowe zasady korzystania z pasów autobusowych. Jednym z argumentów Zarządu jest... także bezpieczeństwo motocyklistów. Kolejne argumenty to przepisy prawne oraz funkcjonalność.

Cały artykuł do przeczytania na wawalove.pl

1 osoba lubi to

To niech łaskawie ZTM poda jakieś przykłady braku bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Co taki motocykl będzie kolidował w ruchu autobusów, może wolniej będzie jechał, czy co. Chore podejście do tematu. Dodatkowo ZTM nie ma tu nic do gadania. To nie są ich prywatne drogi i jak prezydent stolicy powie, że można i wprowadzą odpowiednie przepisy to ZTM będzie musiał się do nich dostosować i tyle.

Bezpieczeństwo... Słowo klucz w przypadku braku argumentów ;)

Ja od dziś prowadzę bojkot ZTM-u :)

3 osoby lubią to

Ja od dziś prowadzę bojkot ZTM-u

W nich nie jest bezpiecznie! ;):D

ZTM to firma obsługująca, a nie decyzyjna w tej sprawie. Urzędnicy z ruchu drogowego oraz urząd miasta są osobami odpowiedzialnymi za zmiany w przepisach. Do nich należy uderzać w tej sprawie. ZTM jest tylko stroną w tym temacie i wypowiadają swoje zdanie - oczywiście po swoich korzyściach i tyle. Urzędnikom też do końca nie jest na rękę "nas" wpuszczać, bo przecież zawsze coś miasto zarobi (czyt. Komendy) jak sobie staną i złapią paru gości na Bus pasie. Tylko merytoryczna rozmowa w 4 oczy z urzędnikami i później ewentualne spotkanie w szerszym gronie (czyli reszta stron zainteresowanych) ma szansę, że taki temat zaistnieje i będzie mieć pozytywnych zwolenników. Debata na forum mediów jest bezcelowa i tylko podjudza obie strony do ostrych wypowiedzi. Argumentów sensownych żadnych, a pogadanka trwa... Sezon krótki... Na jesieni temat umrze :grr: Media  pomagają tylko w jednym, że temat nie zostanie zapomniany za szybko...

Co do ich argumentów:

Ad.1 niech przytoczą przepisy prawne jakich nie mogą zmienić albo dostosować, skoro miasto decyduje o przyznaniu drogi specjalnego przeznaczenia

Ad.2 funkcjonalność - o to niby czemu ma nie być dla 2 kółek? Będzie powodować korki czy co?

Ad.3 bezpieczeństwo - jak ktoś wysuwa argument to niech go udowodni, że np. w miastach gdzie jest taka możliwość, jest wyższy stopień (procent) wypadków z udziałem motocyklistów...

Pewnie Pani Magdalena Potocka z biura prasowego, ZTM, w życiu nie siedziała na 2 kółkach i kojarzy je jedynie z choperami i panami w skórzanych kamizelkach, tudzież z "niektórymi" kolesiami śmigającymi 200km/h po wieczornych pustych ulicach Stolycy... No ale rozumu nie kupi się na bazarze czy w Biedronce... :P  Wygodnie jest siedzieć i uważać że lepiej nic nie zmieniać, bo będzie "szum", niż trochę się przyjrzeć sprawie i z dystansem odpowiedzieć czy warto.

1 osoba lubi to

"

AKTUALIZACJA!

Już wiemy, że Radny Paweł Lenarczyk się nie poddaje! Razem ze wsparciem lokalnych motocyklistów (m.in. Bartka, który napisał nam maila), Zarząd ZTM otrzymał kolejną interpelację w sprawie buspasów. Jak słusznie określił to Bartek: „powstała nowa interpelacja bezlitośnie punktująca braki w argumentacji ZTM, w której wnioskujemy o wyznaczenie buspasa testowego w Warszawie, na którym można będzie obserwować zachowania kierowców i motocyklistów oraz jednoznacznie stwierdzić, czy wpuszczenie motocykli na buspas jest niebezpieczne.” Pod TYM LINKIEM możecie przeczytać wspomnianą, nową interpelację, a my tymczasem trzymamy kciuki i oczekujemy na odpowiedź ZTM."

Za Motormania:

http://motormania.com.pl/newsy/kraj/motocykle-na-buspasach-w-gdansku-warszawa-wciaz-odmawia/

Ps całe szczęście, że są "normalni" ludzie, którzy widzą problemy, a nie chowają głowę w piasek. Trzeba mieć nadzieję... :)

3 osoby lubią to

Gdańsk już ma :)

Uwaga! Ważny komunikat z pomorza!

Dobre wieści z północy. Jak podaje Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe (TSM), dzięki wystosowanej inicjatywie Gdańskie buspasy zostały właśnie udostępnione motocyklistom. To niezmiernie dla nas pozytywna wiadomość, bo istnieje promyczek nadziei, że życie stanie się dla nas trochę łatwiejsze i władzom lokalnym zależy na motocyklistach. Inicjatywa TSM została poparta przez gdański zarząd dróg, dzięki czemu motocykliści z buspasów już mogą korzystać. Kraków, Łódź, Bydgoszcz. Czekamy na Warszawę i czekamy na całą Polskę!

W Szczecinie zaakceptowali ...

2 osoby lubią to

W Warszawie niby nie można, ale jest ciche przyzwolenie policji, nie czepiają się, ale to pewnie zależy od człowieka i jego podejścia do tematu. Ja korzystam czasem jak nie ma wyjścia i jest zawsze ok.

1 osoba lubi to

No dobra Ferajna, komu znudziło sie zaiwaniać pomiędzy puszkami, kto chce sie poczuć troszkie jak król szos albo po prostu zaraza go bierze, że na prowincyji już można a w Stolycy jeszcze nie.. proszony jest autograf swój pod petencją złożyć. Niech piszpany z ratusza wreszcie skumają, że to nie przelewki!

http://www.petycjeonline.com/tak_dla_motocykli_na_stoecznych_buspasach

1 osoba lubi to

I poszło...

1 osoba lubi to

Generalnie myślę, że jedynym skutecznym środkiem nacisku na Ratusz będzie masa krytyczna na placu Bankowym, pod nosem p.Prezydent. Jak sie zablokuje centrum motocyklami to dotrze do zakutych łbów, że to nie jest widzimisie jednego czy dwóch motocyklistów a sprawę popierają tysiące! 

Petycje też warto podpisać (co sam osobiście już zrobiłem) żeby nie było ;) 

1 osoba lubi to

Cześć,

Właśnie natknąłem się na petycję w sprawie umożliwienia motocyklom jazdy na buspasach w Wawie.

Pomysł zacny. czym więcej osób się podpisze tym większa, szansa, że Wawa dołączy do innnych miast realizujących zacny pomysł motocykli na bus pasach

http://www.petycjeonline.com/tak_dla_motocykli_na_stoecznych_buspasach

Ja już podpisałem, choć nie liczę na pozytywne rozpatrzenie "naszej" petycji :(

Kolejny raz będzie z tego nic bo warszawscy radni to beton i tyle w temacie, zamiast bus pasa wole postulat moto w terenie zabudowanym do 100 km/h 

Bardziej prawdopodobne niż te bus pasy i motocykle na nich.

Przyczepności Lwg

1 osoba lubi to

@STIHL raczej dla moto to ograniczenie +100 km ;) i przekroczenie predkosci dopiero po +100 , czyli w mieście jak przekroczysz 1.51 wtedy mandacik, a prawko to zabierają powyżej 2.0 ;)

1 osoba lubi to

W dwóch zdaniach. Nie potrzebuję jakoś specjalnie tych bus pasów do szczęścia, bo doskonale sobie radzę i bez nich. Irytuje mnie natomiast ignorancja urzędników i lekceważenie głosu kilku tysięcy motocyklistów warszawskich. 

2 osoby lubią to

Ja to sie zastanawiam jak to jest jest, bo z tego co kojarzę to najwiecej ztm pluje jadem, w zeszłym roku twierdzili ze moto bedzie im spowalniać pas !!!!!! Ja sie pytam wiec skoro w innych miastach mozna to czemu nie u nas ! Masakra, bardziej tu chyba chodzi o jakaś złośliwość bo inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć 

2 osoby lubią to

Kontynuując rozmowę z mojego profilu:

GrzesR napisał:

Cześć Na ile poważnie chcesz wejść w akcję negocjacji z miastem spraw związanych z poruszaniem się moto? (Buspasy itp...)? Bo jak poważnie to mogę umówić nas z Andrzejem Halickim (PO) - najprawdopodobniej kandydatem na Prezydenta Warszawy. Myślę, że to może być dobry kierunek ;-) Pozdrawiam

Marian napisał:

Kto powiedział, że ja chcę negocjować? Ja jestem za "siłowym" rozwiązaniem czyli stworzeniem czegoś na wzór masy krytycznej.

GrzesR napisał:

Moim zdaniem siłowe nie jest dobre. Pod dowolną akcję skierowana na władze Warszawy podepnie się obecna władza centralna. I to jest wg mnie coś co trzeba wykorzystać. Bo wszyscy politycy mają tego świadomość. Wg mnie są dwie osoby które mają największe szanse na start i wygraną w wyborach na Prezydenta - Halicki - PO opcja związana ze Schetyną i Rafał Trzaskowski - PO opcja związana z Kopacz i Tuskiem. Nie wnikając w sympatie polityczne w tym gronie upatrywałbym kolejnego Prezydenta Warszawy. I jeśli teraz udało by się do nich dotrzeć i zaszczepić pomysł to w niedalekiej przyszłości jest szansa na jego realizację. Jeśli natomiast akcję przejmie PIS to sprawa będzie utopiona na długo jeśli PIS nie weźmie Warszawy. Natomiast spokojne prowadzenie tematu w ww osobami nie zamyka negocjacji gdyby jednak wygrał ktoś z PIS :-)

Marian napisał:

Halicki to polityk Platformy, tej samej Platformy która obecnie ma większość w Radzie Miasta, która ma Prezydent Warszawy i która wreszcie mając wszystkie te narzędzie w temacie nas interesującym nie zrobiła nic, a wręcz szkodzi. I nie ma tu żadnego podtekstu politycznrgo, bo dla mnie PIS to takie samo dno.

GrzesR napisał:

Tak, ta sama Platforma, zarówno jeden jak i drugi. Obecnie w Ratuszu mamy Hankę (raczej dla niej moto temat odległy - szybciej jakaś msza). Po wyborach zmieni się cała wierchuszka niezależnie kto wygra i oni to doskonale wiedzą i w d.... wszystko mają. Więc teraz jest dobry czas by szykować grunt. Halicki jest zdecydowanie normalniejszy niż Hanka - nurkuje, chodzi na mecze zajmował się PR. Trzaskowski podobnie. Inne pokolenie. Dodatkowo obecnie zarówno jeden jak i drugi mają względnie mało fuch więc i bezpośredni kontakt jest zdecydowanie łatwiej. Za rok wbicie z nowym tematem będzie ciężkie.

tomad napisał:

Marian na prezydenta! :wacko:;)

aaa no i tworzymy wtedy partię Motoferajna obrońcą narodu!, obstawiamy sejm, potem większość w wyborach i dalej wiadomo jak to się kręci ;) hehe 

@GrzesR przykro mi, ale ja nie wierzę w słowa ani tym bardziej w dobre intencje polityków. Teraz, przed wyborami to każdy polityk powie Ci jak bardzo jest za, o rany,  jak on Cię będzie wspierać, po prostu dywany pod nogi Ci rozłoży!. Chodźmy do Sasina; ten to nawet i pod prąd pozwoli nam jeździć. Po wyborach być może i zmieni się układ, ale mentalność zostanie. 

Głaskanie, proszenie, przedstawianie racjonalnych faktów jednym słowem po dobroci - to już wszystko było. Od kilku lat aktywiści depczą przecież ścieżki do UM. I gónwo z tego wychodzi. Niestety trzeba użyć radykalnych środków. Uważam więc, że nękanie władzy (nieważne z jakiej jest opcji politycznej) ma szanse przynieść wymierne korzyści. Plac Bankowy i toczenie się w kilkaset, do tego kilka razy w miesiącu przetka uszy i otworzy oczy urzędasom. 

Politycy obiecają przed wyborami wszystko, to oczywiste. Ale bez nich nic nie załatwisz. Przeczytaj jeszcze raz artykuł o Łodzi: "Pomysł zyskał akceptację miejskich władz dzięki ogromnemu wsparciu Tomasza Kacprzaka – łódzkiego radnego i wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Łodzi."
Bez takiego osobnika guzik wskórasz.
Ja osobiście jestem mocno negatywnie nastawiony do akcji utrudniających ruch innym. Zablokować Ratusz, ok ale przyblokować Bankowy - nie bardzo. Mało rzeczy mnie tak irytuje jak akcje typu Masa Krytyczna. To zły kierunek.

Dnia 26.04.2017 at 09:52, GrzesR napisał:

Bez takiego osobnika guzik wskórasz.

Wokół tematu kręcą się ludzie, którzy na tę myśl wpadli już daaaaaawno temu. Szukają, kombinują, zachęcają. Niestety, jak dotąd u nas taki cud w radzie miasta jeszcze się nie objawił. Taki mamy system, że często pomóc musisz sobie sam; musisz pokazać się na ulicy. Aktywiści chodzą do urzędu na kolejne wyznaczone spotkania. Mają petycje i podpisy,reprezentują środowisko motocyklistów - w pięciu, sześciu, czasami w dziesięć osób. Są zlewani przez urzędników, bo piszpany nie wierzą że za nimi stoją motocykliści - ludzie. Dla ratusza, dyrektorów ztmu czy radnych jesteśmy tylko kilkoma kartkami podpisów. Myślę jednak, że złożenie petycji, czy zgłoszenie projektu w asyscie kilkuset lub więcej motocyklistów da siłę do negocjacji. Bądźmy tym przysłowiowym kijem, żeby mogła zaskoczyć marchewka. 

To wcale nie jest tak, że ja chcę blokować miasto bo mam kaprys czy tam lubię i szukam afery. Mnie też wq*** marsze KODu, miesięcznice, mohery, górnicy, biegacze, rolkarze, masy itp, itd. I chociaż my nie wymagamy budowania osobnych pasów czy ścieżek dla motocyklistów, nie domagamy się trzynastego karnistra wachy, ani też nie blokujemy miasta, żeby zrobić sobie frajdę; jesteśmy mili i grzeczni to jednak spotykamy się z bezsensownym oporem "NIE bo NIE"! Myślę więc, że w pewnych sytuacjach trzeba działać skutecznie a nie pięknie. 

2 osoby lubią to

1&srcw=616&srch=2000&dstw=616&dsth=2000

Cytat

Urzędnicy miękną w sprawie motocykli na buspasach. Sens takiego rozwiązania sprawdzą na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego naukowcy z Politechniki Warszawskiej. 

Walka o udostępnienie buspasów motocyklistom trwa od trzech lat. W lutym 2014 roku wprowadzenie takiego rozwiązania deklarował nawet ówczesny wiceprezydent Warszawy Jarosław Dąbrowski. Jednak planu nie udało się zrealizować.

Zarząd Transportu Miejskiego był nieugięty. Jego przedstawiciele argumentowali, że buspasy mają usprawniać podróż komunikacją miejską, a dopuszczenie na nie kolejnych grup podważy sens tego rozwiązania. Bo wydłuży czas podróży autobusami. Teraz urzędnicy zmienili zdanie.

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, lada dzień Zarząd Transportu Miejskiego podpiszę umowę z Politechniką Warszawską, która zbada czy motocykliści na pasach dla autobusów będą bezpieczni....

Beton drgnął? Pytanie, czy tylko dla picu i w grze na zwłokę.. Tak czy siak bądźmy w gotowości ;) 

Czytaj cały artykuł pod linkiem: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,motocykle-na-buspasy-odpowiedz-da-ta-analiza,232363.html

2 osoby lubią to

Motocykle na BUSPASY. Prosimy. A jak nie to.. :P:D 

6 osób lubią to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.