Skocz do zawartości
motoFerajna
  • 0
Balagan

Poszukiwane manowakuometry + Wasza opinia o elementach

Pytanie

Balagan

W związku z figlem jaki mi sprawił mój GSF w postaci przelania ok. 5 l do komory olejowej, postanowiłem przyjrzeć się układowi zasilenia. Po rozebraniu kranika i gaźników, doszedłem do wniosku, że uszczelka w kraniku ma uszczerbek, który mógł sukcesywnie przepuszczać paliwo, natomiast w komorze pływakowej każdego z gaźników nie znalazłem niczego podejrzanego co mogłoby zablokować pływak, chociaż trochę piasku (?) się znalazło.

Pogrzebałem, a teraz trzeba wszystko złożyć i gaźnik wyregulować. Czy ktoś z użytkowników byłby w stanie pożyczyć wakuometrów do czterech garów? Na razie mam czas tyko w weekendy, więc będę mógł oddać prawdopodobnie na koniec 13. tygodnia.

Przy okazji mam pytanie czy tak może wyglądać iglica dawki paliwa oraz czy założylibyście membranę sterującą iglicą, która jest w takim stanie jak na zdjęciu. Poprzedni właściciel, nie bardzo się przejmował tym, że przyciął kołnierz.

iglica.jpg

membrana.jpg

plywak.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
GrzesR

Piasek... dziwne. Może się tam dostać tylko z paliwem - masz filtr pomiędzy zbiornikiem a gaźnikami? Lub absolutne niechlujstwo przy poprzednik serwisie. Generalnie takie zanieczyszczenia mogą spokojnie zablokować zaworek i przelać paliwko. Uszczelka w kraniku w sumie nie ma znaczenia jak zaworki trzymają to paliwo nie ucieknie (chyba, że przez długi czas - paruje z gaźnika i dolewa z baku... ale to potrzeba na taka akcję miesięcy.... ).
Iglica jak prosta to powinna być ok. Membrana nie wygląda jakoś rewelacyjnie ale jak jest cała to zawsze zdążysz wymienić.

Co do wakuometrów to jak jeszcze potrzebujesz to ja mogę mieć (pożyczam od znajomego. Planuję  zrobić synchro u mnie wiec możemy się umówić i zrobić dwa na raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta