Skocz do zawartości
motoFerajna
adi715

Tekstylne Rst vs Alpinestars. Który lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

adi715
Marian

Kurtka Alpinestar ma ładniejszy fason (kwestia gustu), dodatkowy protektor na barkach i oczywiście gwiazdę na piersiach XD Posiadam skórę tej firmy i z wad jakie zaobserwowałem mogę tylko przytoczyć, ze czasami suwak szwankuje. Z kolei rękawczki miały słaby rzep, ale i tak są moimi ulubionymi. O RST się nie wypowiem, ale chłopaki latają w tych ciuszkach i jakoś nigdy nie narzekali. Wnioskuję więc, że jakościowo raczej nie odbiega, a zróżnicę w cenie kupisz sobie dodatkowo np rękawiczki właśnie.

Co do V CE - może to być różnica w klasie protektorów. CE-A i CE 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomad

Mam te spodnie RST i nie mam im nic do zarzucenia po ponad sezonie jeżdżenia. Nic się nie pruje nic nie odpada, zamki się nie zacinają :)

Z Alpinestars ja mam problem (albo pecha) bo i buty  były już raz na serwisie gwarancyjnym (i w sumie powinny pojechać drugi raz bo ta sama rzecz stała się w drugim bucie, ale już jest po okresie gwarancyjnym) i z rękawicami to samo, po miesiącu używania jeden deszczyk i puściły szwy, rękawice musieli wymienić na nowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adi715

No właśnie ta kurtka Alpinestars wizualnie bardziej mi się podoba, ale ma tylko podpinkę ocieplającą. A rst ma ta nieprzemakalna i ocieplającą i w kurtce i w spodniach. I właśnie mam dylemat czy kierować się sercem czy rozumem hehe :) bo ten komplet rst wydaje mi się rozsądniejszy. A różnica w cenie nie jest jakaś powalająca żeby na jej podstawie podejmować decyzje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Karpiu

Jeśli Ci nie śpieszno poszukaj jeszcze... Firmy MODEKA, ARLEN NESS też mają w ofercie nie drogie komplety i można coś sensownego dobrać... Nie patrz na firmę, zwróć uwagę na przydatność takiego zestawu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ronnie

Używałem 2 sezony RST Ventilator III i mogę tylko powiedzieć że to bardzo uniwersalny zestaw. Na każdą pogodę. Mogę powiedzieć, że zniszczeń żadnych nie zauważyłem. Wszystko działa jak należy. Alpine nie miałem, nie wypowiem się. Dlaczego nie używam już RST: schudłem 15 kg, kupiłem komplet skórzany (odpowiedni wątek w działe jest ;) ) i tekstyl wisi w szafie :P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta