Skocz do zawartości
motoFerajna
adi715

Pomocy, potrzebna porada. Czarny piątek = kask :)

Rekomendowane odpowiedzi

adi715

Siemanko ferajna

Na wstępie chcę powiedzieć ze cała ta akcja z czarnym piątkiem zepsuła mi spokojny wieczór :) Wpadłem na ofertę dwóch sklepów AceBiker i Motovit.

Kask, myślałem nad zakupem HJC FG-ST. Ma 5 gwiazdek w ocenie sharpa i jest w akceptowalnej prze zemnie cenie. Jako że do wiosny jeszcze jest trochę czasu nic a nic nie przymierzałem z ciuchów i w sumie to tak tylko się dopiero rozglądałem za ciuchami a nie żebym już jakieś konkretne wybierał. I ten kask jutro w sklepie AceBiker jest z 30% rabatem wiec chyba grzech nie skorzystać tym bardziej że jest to blisko mojej pracy.

Natomiast w drugim sklepie ten kask też jest tylko że z 20% rabatem i tylko na zamówienie więc lepiej w tym pierwszym, ale tutaj też jeszcze są buty o których myślałem, mianowicie Alpinestars SMX 6 niestety też tylko na zamówienie wiec musiałbym je gdzieś indziej przymierzyć przed ewentualnym zamówieniem.

Co sądzicie o tym kasku i o tych butach? Warto się rzucić na tą promocje czy w przyszłym roku i tak będą taniej niż są teraz w standardowej cenie? Macie jakieś doświadczenie z tymi sklepami? I czy te buty to nie będzie przesada na motocyklu typu naked? :)  Potrzebny mi jakiś głos rozsądku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marian

Sprawdzałeś ceny tego kasku w necie? Bo może się okazać że będzie taka jak w sklepie po mega rabatach.. Jeśli rabat rzeczywiście jest korzystny to czemu by nie brać? ;) Kask musisz odpowiednio dobrać do makówki. Najlepiej zrobisz to w dobrym salonie, gdzie sprzedawcy mają pojęcie i co ważniejsze gdzie jest pełna rozmiarówka.  Co do Smxów żadna przesada - większość osób lata na nakedach w tego typu butach.  Rabat na obuwie nie powala, a jeszcze pod górkę z tymi zamówieniami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adi715

Dzięki Marian za szybką reakcje :) Z tego co udało mi się znaleźć w necie (głównie allegro) to taki kask jest w cenach koło 999zł tak jak w sklepach. Teraz jest najtańszy za 800zł a w tym AceBiker by mi wyszedł za 630 lub za 700 zależy od której ceny policzą rabat, standardowej czy już obniżonej o stówkę jaka teraz obowiązuje.  No i tam bym go sobie przymierzył na spokojnie, z pomiarów makówki wychodzi mi rozmiar M ale to przymiarka by zweryfikowała.

A co do butów to może rabat nie powala ale zawsze coś i też za koło 630zł by wyszły. W regulaminie sklepu jak czytałem jest 14 dni na zwrot towaru bez problemu, tylko czy towar z czarnej promocji podlega zwrotowi. O to trzeba by się dowiedzieć. Znasz jakiś dobry salon gdzie mają dużo towaru do przymiarki? 4ride czy jakiś inny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marian

Leć na Prymasa, tam masz sklepów w szerz i w krąg. Jak nie będzie towaru w jednym to może będzie w drugim ;) Spory wybór masz też w Liberty na Łopuszańskiej i z tego co pamiętam to oni są dystrybutorem Alpine na Polskę, więc powinni mieć i rozmiarówkę i dobre ceny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adi715

Dzięki wielkie :) Mam jeszcze tylko jedno ostatnie pytanko, czy kolor kasku ma wpływ na przegrzanie bani? W czarnym szybciej zrobi się gorąco niż w białym? Czy to tylko i wyłącznie będzie zależało o systemu wentylacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marian

Łolaboga, w hebanowym kolorze rzeczywiście może być cieplej, ale to raczej.. na postoju ;) Wentylacja i wytłumienie hałasu; te dwa czynniki znacząco wpływają na komfort jazdy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomcatek

Jest różnica między czarnym a białym kaskiem. Nawet w czasie jazdy w białym jest chłodniej.

Pamiętaj, że w upalne lato (kiedy przegrzanie grozi najbardziej) chłodzisz się powietrzem o temperaturze asfaltu (jakieś 60C w górę). Wtedy najlepiej widać, że powietrze pod skorupą nie nagrzane od słońca pozwala się skoncentrować znacznie lepiej. I dojechać do następnej klimatyzowanej stacji benzynowej.

Testowane na początku sierpnia na autostradzie pomiędzy Bukaresztem a Konstancą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta