Skocz do zawartości
motoFerajna
Marian

Dohamowanie tyłem przed winkielkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Marian

Dobra technika, Ktoś na ferajnie, oprócz Lorenzo oczywiście :P stosuje?

• Klawe 1
  • Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SAJO

Panowanie nad moto "level expert".

Przede mną jeszcze jeszcze bardzo, bardzo dużo kilometrów...:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
scalto

Dohamowanie tyłem to mało precyzyjne określenie,   żeby to zrobić trzeba popracować równocześnie ciałem, gazem, sprzęgłem, downshiftem i obydwoma heblami ;) 

Trzeba być na maksa objeżdżonym żeby się zacząć w to _w miarę_ bezpiecznie bawić, dla ambitnych zajawka niżej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Karpiu

Oczywiście że praca ciała i innych rzeczy jest ważna... tylko po co skupiać się na hamowaniu tyłem skoro nawet zawodnicy tego nie robią? Mówimy oczywiście o mistrzach... a nam do nich to hoho... Oni pracują redukcją (nie wspomnę o tak oczywistej rzeczy jak antyhopping - którego większość z nas nie posiada). Bez antyhoppingu tył skacze jak oszalały, i też generuje nerwowość... więc ta technika uślizgu tyłu i wprowadzenia tyłu moto na zewnątrz zakrętu i jednocześnie przodu na wyjście z zakrętu jest super, ale w warunkach miejskich, a nawet torowych w naszym wykonaniu trudne do zrealizowania, nie mówiąc o tym, że stracisz sporo czasu zanim opanujesz to do tego momentu, że najnormalniej w życiu zaczniesz z tego korzystać :D Jeśli się poprzyglądać i pooglądać MotoGP wsłuchaj się w rozmowy teamowe i komentatorów, zobaczysz, że ta technika dohamowania tyłem odeszła już do lamusa, bo postawili na redukcję, która jest o wiele bardziej łatwa w kontroli niż precyzyjne dozowanie hamulca. Oni ćwiczyli to latami a my... próbujemy wieczorami ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta