Skocz do zawartości
motoFerajna
  • 0
scalto

Tor - opony slick i rain Michelin

Pytanie

scalto

Zaciekawiło mnie ostatnio dlaczego nikt w PL i okolicy nie lata na Miśkach po torze, Dunlop, Pirelli, Metzeler, Brigdestone - standard, a cała Hiszpania lata podobno na Miśkach. MotoGP zresztą też ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Karpiu

Prawdopodobnie dlatego, że przy naszym  stopniu zaawansowania i utrzymywania tempa na torze, dobór idealnej opony pod siebie i pod dany tor, a już pod daną temperaturę i wilgotność w danym miejscu i terminie, ma to mniej więcej takie znaczenie jak zorza polarna na płodność pingwinów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
scalto
W dniu ‎22‎.‎09‎.‎2017 o 22:07, scalto napisał:

Zaciekawiło mnie ostatnio dlaczego nikt w PL i okolicy nie lata na Miśkach po torze, Dunlop, Pirelli, Metzeler, Brigdestone - standard, a cała Hiszpania lata podobno na Miśkach. MotoGP zresztą też ;)

no więc ... opona czytelna, zwraca informacje że "przeginasz kolego", słabszy nieco grip niż Pirelli, za to stabilniejsza na mocnych dohamowaniach przed złożeniem, na wyjściu z mocnym odwinięciem zrywa przyczepność, ale bez zagrożenia dla doświadczonego ridera, poza tym nie różni się jakoś wybitnie od konkurencji, cenowo także, w sumie wg mnie i kolegów z toru - prawie Pirelka.  Podsumowując: łba nie urywa, dostępność słabiutka, cenowo nie ma wielkiej różnicy in plus, w naszym regionie Pirelli lub Dunlop, Metzeler  będzie lepszym wyborem, pośrednia dla Bridgestone`a. 

Edytowane przez scalto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta