Skocz do zawartości
motoFerajna
Niklaus

Umowa kupna sprzedaży motocykla

Rekomendowane odpowiedzi

Niklaus

Witam, ostatnio w oko wpadł mi motocykl Yamaha YZF-R1M żeby trochę pojeździć po torze i już nawet znalazłem sprzedawcę, ale jakoś nie ufam sprzedawcom i chciałbym spisać z nim baaardzo szczegółową umowę kupna sprzedaży, no i problem w tym, ze nigdzie nie mogę znaleźć takiej, która zawierała by więcej szczegółów niż tylko markę, model, rok produkcji, nr rejestracyjny itp. Chciałbym móc tez spisać np. grubości lakieru, czy nr karty pojazdu, a także oświadczenia co dostanę po zakupie (kluczyki, dowód, ubezpieczenie OC itp.). I tu moje pytanie może ma ktoś gdzieś zapisany wzór takiej umowy, gdzie jest dużo szczegółów, albo może ma ktoś jakaś stronę z generatorem, w którym mógłbym sobie wybrać co chce (a jeśli już generator, to niech nie zbiera żadnych danych dla siebie).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomad

hehe a czy ten sprzedawca wie, że chcesz z nim spisać taką szczegółową umowę? bo coś mi się wydaje, że jak się dowie to stwierdzi, że nie chce jej podpisywać :) 

• Klawe 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Karpiu

Kopiuj do Worda i wpisuj to co uważasz za przedmiot umowy. Ale nie przesadzaj że szczegółami bo nie wszystko uda się respektować bo wystarczy np zapis że znasz stan techniczny i trudno potem takie zdanie wyeliminować i odkręcić... Rozważ z góry co wg Ciebie jest ważne 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tz

@Karpiu dobrze prawi, najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. 

A ja się spytam ino. Po co? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Niklaus
Dnia 25.08.2017 at 21:05, Tz napisał:

@Karpiu dobrze prawi, najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. 

A ja się spytam ino. Po co? 

Ogólnie to umowa tak szczegółowa, bo daje to szanse odstąpienia od umowy w przypadku, gdyby któreś z oświadczeń sprzedającego okazało się fałszywe. Myślę, że trochę może to ułatwić później sprawę.  Taki generator po paru dniach udało mi się znaleźć: http://ctwb.pl/umowa_kupna_sprzedazy_samochodu

Ma te wszystkie opcje, o których pisałem. Korzystał ktoś z was z niego może? :)

A jeśli chodzi o sprzedawcę, to tak, informowałem go, ze chce mieć szczegółową umowę, nie miał nic przeciwko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Otto

nooo ale ja widzę jedno ale z tym lakierem. Jeżeli wpiszesz w taką umowę grubość lakieru np. 100 mikronów i to podpiszesz to co Ci to da? zresztą musiałbyś to pomierzyć a tak w ogóle to na czym chcesz to mierzyć oprócz ramy? Na powierzchni niemetalicznej da się w ogóle? Jeżeli po jakimś czasie sprawdzisz i ten pomiar będzie inny niż w umowie to jakie będziesz miał podstawy do reklamacji? Koleś powie że sam musiałeś malować bo w momencie zakupu było inaczej, dowód umowa którą sam podpisałeś..

Jak ja bym chciał mieć pewniaka to nie bawiłbym się w szczególiki umowy tylko zainwestował np. w profesjonalny pomiar ramy

• Klawe 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Karpiu
Dnia 29.08.2017 at 19:06, Otto napisał:

Jak ja bym chciał mieć pewniaka to nie bawiłbym się w szczególiki umowy tylko zainwestował np. w profesjonalny pomiar ramy

Albo w ogóle w profesjonalny zakup jak kolwiek tu mówić i poświęcić czas na znalezienie tej fajnej sztuki...

• Klawe 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
scalto

Kolega chce jeździć maszyną po torze i chce się czepiać lakieru? Że tak po glmbalsku zaklnę: jebłem ;) 

Kolega się skupi na sprawdzeniu i pomiarze ramy, stanie amortyzatorów z całym osprzętem, stanie układu hamulcowego i napędowego, od zębatek poczynając na skrzyni biegów kończąc, że o silniku samym nie wspomnę. Cała reszta to detale jeżeli chce kolega latać po torze, owiewki - kosz albo allegro - wymiana na torowe dedykowane łącznie z nakładką na bak, crashpady i slidery - kosz albo allegro - wymiana na crashpady torowe (mocowane w dwóch punktach) - slidery dekli na womettech albo gb racing, kiera - kosz albo allegro, wymiana na sportową razem z przełącznikiami alpha racing lub podróbami, stacyjka - kosz albo allegro - montujesz kolego przełącznik prosty jak cep, który w razie gleby możesz nawet spiąć na krótko.

A jak chcesz bez modyfikacji, to lepiej jedź na tor tym czym jeździsz teraz, a monety które chciałeś wydać na bajka zainwestuj w szkolenia organizowane na torach. Upewnij się że to coś co Cię jara, a potem wróć do początku tego posta i jedziesz ... ;) 

Edytowane przez scalto
  • Klawe 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta