Skocz do zawartości
motoFerajna
  • 0
scalto

Opony - lato/zima

Pytanie

scalto

Hm szukam opon które mógłbym założyć do XRki, założenie - popylanie cały rok, sucho, mokro, lekki śnieg. Jakieś pomysły? Wcześniej jeździłem na V-Stromie na Heidenauach K60 Scout i świetnie sprawdzały się w zimie i w czasie deszczu, ale niestety nie występują w rozmiarach odpowiednich. 

Tymczasem przekopałem oferty większości producentów i z konstrukcji, składu mieszanki i bieżnika wytypowałem na razie dwa modele

Michelin Pilot Road 4 i Metzeler Roadtec 01.  Latał kto na tym? Jeżeli tak to proszę o wrażenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
JLZ

Ponoć Pirelli Angel ST całkiem nieźle się sprawdzają i kleją, także na zimnym. Nie wiem jednak jak na śniegu. 

• Klawe 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Karpiu

Może Metzeler Tourance/Tourance Next będą pasowały?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
scalto

Jakby ktoś miał podobny dylemat:

Wybór padł na roadtec, po pierwszej przejażdżce, jeszcze z konserwantem, na torze Służewiec - krótka pętla 100-110 bez uślizgów oraz interwencji TC, długa pętla 120-130 bez interwencji TC, ale z drobnym uślizgiem na przodzie, chociaż mam wrażenie że to raczej efekt trafienia w malowane, nieobranym z konserwantu, przodem. Na wprost i w niewielkim pochyleniu bez uślizgów, nawet przy agresywnym obejściu z manetką (łiiiiiliii ;) ), czyli na suchym opony sprawują się bardziej niż przyzwoicie, a już biorąc pod uwagę że to Metzeler to łał. Uzupełnię wrażenia jak się trafi na mokrym pojeździć.

Hm nie wiem co łoni z tego mecelera zrobili ale ta guma na mokrym i na dodatek zimnym asfalcie trzyma jak sportowy rain. Łał po prostu, testowy przelot na krótkim winklu przy 90+, najmniejszego znaku od TC że coś się dzieje. Wg mnie zatem, opona na pogodowe warunki mieszane pierwsza klasa. 

@Marian , myślę że można przenieść do działu z ogumieniem zamiast dylamatów.

Edytowane przez scalto
uzupłenienie
  • Klawe 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Zahik

Tylko trzeba pamiętać o takim szczególne, że jednemu kapeć będzie pasował, a drugiemu niekoniecznie, dlatego jak kupie jeden, który mi odpowiada to już raczej go nie zmieniam.

• Matko! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Marian

@Zahik w ten deseń to do dziś byśmy  latali na stomilach. Jest ryzyko jest zabawa :P 

• Klawe 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
GrzesR

Ja mam na zimę z przodu Metzeler Feelfree Wintec i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Natomiast z tyłu nie znalazłem żadnej typowo zimowej mam Michelin Power Pure i czuję jak to się ślizga na zimnym i mokrym na ciepłym jest ok.
Muszę na następną zimę poszukać czegoś innego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta