scalto

Opony - lato/zima

4 posty w tym temacie

Hm szukam opon które mógłbym założyć do XRki, założenie - popylanie cały rok, sucho, mokro, lekki śnieg. Jakieś pomysły? Wcześniej jeździłem na V-Stromie na Heidenauach K60 Scout i świetnie sprawdzały się w zimie i w czasie deszczu, ale niestety nie występują w rozmiarach odpowiednich. 

Tymczasem przekopałem oferty większości producentów i z konstrukcji, składu mieszanki i bieżnika wytypowałem na razie dwa modele

Michelin Pilot Road 4 i Metzeler Roadtec 01.  Latał kto na tym? Jeżeli tak to proszę o wrażenia.

Ponoć Pirelli Angel ST całkiem nieźle się sprawdzają i kleją, także na zimnym. Nie wiem jednak jak na śniegu. 

1 osoba lubi to

Może Metzeler Tourance/Tourance Next będą pasowały?

Napisano (edytowany)

Jakby ktoś miał podobny dylemat:

Wybór padł na roadtec, po pierwszej przejażdżce, jeszcze z konserwantem, na torze Służewiec - krótka pętla 100-110 bez uślizgów oraz interwencji TC, długa pętla 120-130 bez interwencji TC, ale z drobnym uślizgiem na przodzie, chociaż mam wrażenie że to raczej efekt trafienia w malowane, nieobranym z konserwantu, przodem. Na wprost i w niewielkim pochyleniu bez uślizgów, nawet przy agresywnym obejściu z manetką (łiiiiiliii ;) ), czyli na suchym opony sprawują się bardziej niż przyzwoicie, a już biorąc pod uwagę że to Metzeler to łał. Uzupełnię wrażenia jak się trafi na mokrym pojeździć.

Hm nie wiem co łoni z tego mecelera zrobili ale ta guma na mokrym i na dodatek zimnym asfalcie trzyma jak sportowy rain. Łał po prostu, testowy przelot na krótkim winklu przy 90+, najmniejszego znaku od TC że coś się dzieje. Wg mnie zatem, opona na pogodowe warunki mieszane pierwsza klasa. 

@Marian , myślę że można przenieść do działu z ogumieniem zamiast dylamatów.

Edytowano przez scalto
uzupłenienie
3 osoby lubią to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.