single

Quick Detailer - Szybkie nabłyszczanie lakieru samochodowego

Lśniący, bogaty kolorystycznie samochód to wizytówka każdego kierowcy i jego życzenie. Choć można osiągnąć ten efekt za pomocą różnych technik pielęgnacji, to utrzymanie go jest wyzwaniem. Istnieją quick detailery, pasty do lakieru samochodowego, które w szybki sposób mogą wydobyć z Twojego lakieru najlepszy kolor i połysk. Dowiedz się, jak działają i jak możesz je wykorzystać!

Co to jest quick detailer produktu?

Quick Detailer to profesjonalny kosmetyk do pojazdów, który może być stosowany zarówno przez amatorów auto detailingu, jak i profesjonalistów. Preparat występuje w płynie i często sprzedawany jest w butelkach z łatwym rozpylaczem. Dzięki temu jest łatwy w aplikacji nawet dla początkujących detailerów. Stosuje się go w celu szybkiego poprawienia kondycji czyszczonego elementu. Może to być zarówno lakier samochodowy, jak i powierzchnie chromowane.

Szybki detailer to niezbędnik każdego właściciela samochodu . Korzysta z niego wiele osób, np. biorących udział w rajdach lub prezentujących swoje pojazdy na targach i wystawach.

Czym zajmuje się quick detailer?

 • Nabłyszczacz, dzięki któremu można polakierować samochód. To jedno z głównych przeznaczeń quick detailera. Działa szybko i skutecznie, bez żadnego wysiłku ze strony aplikatora.
 • Podobny do środka czyszczącego. Może być stosowany do usuwania cienkiej warstwy lub odcisków palców z samochodu, ale nie może być stosowany w miejsce mycia. Najlepiej usuwać nim wszelkie plamy wodne lub osady z wizyty w myjni.
 • Jako powłoka hydrofobowa na lakierze. Quick detailer nie tylko czyści i nabłyszcza, ale także pozostawia na lakierze powłokę ochronną, która ma właściwości hydrofobowe. Dzięki temu woda jest szybko odprowadzana z karoserii Twojego samochodu, a brud przylega w mniejszym stopniu. Rezultat. Znacznie łatwiej jest utrzymać pojazd w czystości, a czas mycia może zostać skrócony.
 • Jako preparat poślizgowy do glinki. Służy do dodawania "poślizgu" do glinki, niezależnie od tego, czy jest ona w swojej standardowej formie, czy w postaci gąbek lub ściereczek z powierzchnią do glinkowania.

Co jest zawarte w szybkich szczegółach?

Quick detailer można znaleźć w prawie wszystkich markach auto detailingowych. Jest to rodzaj syntetycznego wosku. Każdy producent ma swoją własną formułę quick detailera. Można do niego dodać na przykład substancje zwiększające właściwości lub tworzące określony efekt.

Niektóre quick detailery, np. Autoglym Quick Aqua Wax, zawierają naturalny olej Carnauba. Niektóre są wzbogacone o konkretną ilość polimerów i mają zwiększoną trwałość, jak ADBL Quick Detailer z woskiem. Inne stawiają na łatwość użycia i neutralizują chemiczne zapachy przyjemnymi owocowymi nutami (np. mango - SOFT99 Luxury gloss Quick Detailer).

Jak stosować quick detailer

 • Po pierwsze, quick detailer nie zastąpi myjni samochodowej. Usunie on cienką warstwę brudu, ale tylko w przypadku zadbanych i wypielęgnowanych samochodów. Nałożenie quick detailera na mocno zabrudzoną lub pokrytą piaskiem karoserię może spowodować zarysowanie lakieru.
 • Quick Detailer powinien być stosowany pomiędzy zabiegami woskowania. Dzięki temu lakier samochodu będzie lśnił, a także naprawi ewentualne rysy w powłoce ochronnej.
 • Przed zastosowaniem quick detailera należy odpowiednio umyć samochód, najlepiej w sposób detailingowy ("na dwa wiadra"), a następnie osuszyć go chłonnym ręcznikiem z mikrofibry.
 • Aby uniknąć rozmazania produktu lub szybkiego wysychania, quick detailer powinien być stosowany tylko w zacienionym miejscu.
 • Quick detailer można nakładać w niewielkich ilościach bezpośrednio na lakier lub inne części samochodu. Najlepiej zajmować się tylko jedną częścią samochodu naraz, aby kosmetyk nie wysychał. Po nałożeniu quick detailera szybko sięgnij mikrofibrą, aby usunąć ewentualne smugi.
 • Quick detailer to doskonały produkt zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Quick detailer to produkt, który może stosować każdy.

Jaki preparat do quick detailera kupić?

Z reguły preparaty typu quick detailer powinny mieć podobne działanie . Oczyścić, nabłyszczyć lakier, wydobyć kolor, zabezpieczyć przed brudem i wilgocią, a następnie nadać glince poślizg. Różni producenci mają różne rozwiązania, o czym mówiliśmy wcześniej.

Dodatkowo, jedna marka często oferuje wiele quick detailerów. Dobrym przykładem jest Autoglym, który stworzył między innymi:

 • Rapid Detailer do szybkiego usuwania brudu i odcisków palców (jest używany na najbardziej prestiżowych imprezach motoryzacyjnych).
 • Rapid Aqua wax Quick Detailer zapewnia szybki i trwały połysk powłoki lakierniczej
 • Extra Gloss protection Quick Det ailer. Ten zapewnia długotrwałą ochronę i tworzy barierę przed brudem. Nadaje również wykończenie na wysoki połysk.

Warto używać tylko sprawdzonych i polecanych quick detailerów, takich jak ADBL lub SOFT99, Shiny Garage czy po prostu Autoglym. Skontaktuj się z nami, jeśli nie jesteś pewien, jaki produkt wybrać - specjaliści Zadbanej Brki pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie w oparciu o swoje ogromne doświadczenie i wiedzę.

Dlaczego warto mieć pod ręką quick detailer?

Choć quick detailer nie zastąpi dobrej myjni czy glinkowania i nie zadziała tak dobrze jak woskowanie czy powłoka ceramiczna, może pomóc w dbaniu o samochód (np. Zmniejszy częstotliwość mycia samochodu i przedłuży żywotność zabiegów pielęgnacyjnych.

Quick Detailer warto stosować po każdym myciu samochodu. Jego aplikacja zajmuje bardzo mało czasu i energii. Doskonale podbija walory wizualne i wzmacnia ich ochronę.

FAQ:

1. Jakie są najlepsze produkty do nabłyszczania lakieru samochodowego?

Najlepszy jest Quick detailer - to płynny odpowiednik wosku syntetycznego. Robi wszystko: nabłyszcza, chroni przed brudem i wilgocią, myje i czyści lakier. Może być stosowany na powierzchniach gumowych i plastikowych, jak również jest produktem uniwersalnym.

2. Jaki jest koszt quick detailera?

Za 500 ml polecane i sprawdzone quick detailery kosztują zazwyczaj od 30-60 zł. Istnieją tańsze opcje, ale lepiej kierować się jakością niż ceną. Quick detailer to szybki preparat, który starcza na długo. Większą ilość produktu można zakupić w kilkulitrowych butelkach, co często przekłada się na niższą cenę niż w przypadku pojemników 300 czy 500 ml.

3. Jaki quick detailer warto kupić?

Warto zainwestować w jakość i wybrać quick detailer o sprawdzonych markach, takich jak Autoglym Shiny Garage, Shiny Garage, SOFT99, Autoglym.