single

Metody pielęgnacji karoserii samochodowej

Każdy z nas może w stosunkowo łatwy i niedrogi sposób uatrakcyjnić swój samochód. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o nasze samochody, to nawet zadbany pojazd będzie wyglądał pięknie. Istnieje wiele sposobów na to, aby zadbać o karoserię swojego samochodu. Można oddać samochód do salonu auto detailingu albo samodzielnie poprawić wizualną jakość karoserii.

Jak i czym myć karoserię swojego samochodu?

Odpowiednie umycie pojazdu to pierwszy krok w pielęgnacji samochodu. Bez tego nie powinno się wykonywać żadnych innych czynności. Często jeździmy na myjnie samochodowe, gdzie szybko i sprawnie pozbywamy się wszelkich zabrudzeń. Trzeba uważać, gdy korzystamy z myjni automatycznych. Szczotki mogą spowodować uszkodzenie konstrukcji samochodu. Nieco bezpieczniejsze są myjnie ręczne i bezdotykowe.

Wstępne mycie i właściwe czyszczenie przy użyciu odpowiednich kosmetyków, takich jak szampony, aktywne piany, szampony, koncentraty do usuwania silnych zabrudzeń itp. skutecznie usuną brud. Do mycia pojazdu należy używać wyłącznie środków, które są przeznaczone do mycia ciała. Nie należy tego robić za pomocą domowych detergentów. Należy również dobrze spłukać samochód, aby usunąć wszelkie pozostałości po detergentach.

Odkażanie lakieru

Wiele przypadków wymaga usunięcia lakieru, aby usunąć szkodliwe substancje, takie jak osady metalowe z klocków hamulcowych, smoła i żywice, lotne, rdza, asfalt, glina i tak dalej. Tego typu zabrudzenia nie są łatwe do usunięcia za pomocą zwykłego mycia. Warto rozważyć użycie specjalnych środków do odkażania. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz zabezpieczyć pojazd różnego rodzaju woskami lub powłokami czy renowacją lakieru.

Pielęgnacja zewnętrzna

W naszej kolekcji znajdziesz wiele kosmetyków samochodowych do pielęgnacji karoserii swojego auta. Mają one za zadanie chronić lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Mogą być również stosowane w celu zabezpieczenia pojazdu przed przyszłymi zabrudzeniami oraz poprawy jego walorów wizualnych. Wśród tych wosków i powłok znajdują się różne rodzaje. Produkty te zapewniają wysoki poziom ochrony, więc nie trzeba ich używać za każdym razem. Wszystko zależy od produktu, więc pamiętaj, aby przeczytać instrukcje producenta.

Korekta lakieru

Możesz wykonać korektę lakieru poprzez polerowanie, jeśli karoseria samochodu jest w złym stanie. Aby mieć pewność, że praca jest wykonana prawidłowo i nie ma większych uszkodzeń, dobrze byłoby zlecić to profesjonalistom. Możesz również samodzielnie polerować paznokcie, ale uważaj, aby używać odpowiednich produktów i przestrzegać instrukcji producenta.

Do polerowania zewnętrznego używamy lakierów. W naszym asortymencie znajdują się również pady polerskie, pad montażowy oraz specjalne środki do polerowania chromu, metalu, a nawet szkła.