single

Jakiego wosku użyć do czarnego lakieru?

Słynny slogan Henry'ego Forda brzmiał: "Możesz mieć samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że nie jest czarny". Nic więc dziwnego, że czerń na karoserii jest symbolem władzy, elegancji i luksusu. Warto zainwestować w wosk do czarnego lakieru, który nie pozostawia białych smug, aby uzyskać efekt szklistego połysku. Zebraliśmy dla Was kilka atrakcyjnych produktów.

Czarny lakier i wosk do samochodu

Woski samochodowe są niesamowite i warto je poznać. Są podstawą pielęgnacji samochodu, więc nie dziwi fakt, że są tak popularne. Odpowiedni wosk może przynieść wiele korzyści, w tym:

 • Chroni lakier przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, takich jak temperatura, wilgotność i światło słoneczne.
 • Dzięki temu przedłuża żywotność samochodu.
 • Dzięki temu poprawia się wygląd samochodu.
 • Dzięki temu łatwiej jest umyć samochód
 • Rysy lakieru, które są niewielkie, można zatuszować.

Każdy właściciel samochodu, który dba o car detailing powinien mieć w swoim garażu wosk samochodowy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, powinieneś wybrać wosk, który jest przeznaczony specjalnie do czarnego lakieru. Pozwoli to wydobyć bogaty kolor i nie pozostawi smug. Produkty uniwersalne mogą gromadzić się w zagłębieniach lakieru i powodować białe ślady. Dobry wosk samochodowy wypełni wszelkie rysy i nierówności i uczyni je niewidocznymi.

Istnieje wiele rodzajów wosków, które mogą być używane do malowania na czarno.

W naszym sklepie znajdziesz różne woski samochodowe. Każdy z nich ma inne zastosowanie. Aby przedłużyć żywotność twardej w ax, można zastosować woski syntetyczne w sprayu (Quick Detailer). Wosk nakładasz na powierzchnię samochodu za pomocą gąbki lub zwykłej szmatki. Wosk w sprayu jest idealny do szybkiego woskowania samochodu ze względu na płynną konsystencję.

Nałożenie twardego wosku będzie wymagało więcej wysiłku. Zostaniesz nagrodzony lepszym samochodem i piękniejszym samochodem. Wosk twardy można nakładać ręcznie lub za pomocą maszyny polerskiej, aby chronić lakier i ukryć wszelkie niedoskonałości. Dzięki twardym woskom samochód na długo zachowa wygląd przypominający szkło.

Wosk Carnauba a woski syntetyczne

Różnice występują również w składzie dostępnych produktów. Karoseria samochodu uzyskuje unikalny "efekt mokrego wnętrza" dzięki naturalnym woskom. Woski te są często stosowane w kosmetykach samochodowych. Naturalny wosk carnauba zmieszany z woskami pszczelimi nadaje samochodowi przyjemny zapach, długotrwałą ochronę lakieru i połysk. Można je mieszać z woskami syntetycznymi, aby chronić samochód przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego najlepiej stosować je przed zimą.

Właściwości hydrofobowe są tym, co czyni wosk samochodowy najlepszym, niezależnie od tego, czy jest to wosk syntetyczny, hybrydowy, czy naturalny. Odpychają one wodę z powierzchni lakieru, co przedłuża jego żywotność.

Lakier w kolorze czarnym: Powłoka ceramiczna lub wosk

Powłoki ceramiczne można nakładać w domu, korzystając z garażu. Nie musisz iść do specjalistycznych salonów, aby uzyskać połysk lub ochronę. Jaka jest różnica między powłoką ceramiczną a dobrym woskiem do ochrony czarnego lakieru? To zależy od zastosowanego produktu. Wosk do czarnego lakieru jest świetnym wyborem ze względu na jego przystępność. Jego trwałość może wynosić nawet do 12 miesięcy.

Jak nakładać wosk samochodowy na czarny lakier

Odpowiednio dobrany wosk do czarnego lakieru nadaje samochodowi niepowtarzalny połysk i pogłębia go. Wstępnie umyj samochód i użyj glinki, aby usunąć smołę i inne zanieczyszczenia.

Eksperci zalecają, aby zawsze przed nałożeniem wosku wykonać gruntowne czyszczenie. Zmniejszy to liczbę wycieczek do myjni i ułatwi usunięcie brudu. Po oczyszczeniu samochodu możesz już przejść do kolejnego etapu. Możesz użyć dobrego wosku, aby przyciemnić lakier, tak jak w przypadku wosków uniwersalnych.

 1. Użyj dołączonej gąbki, aby cienko rozprowadzić produkt na lakierze.
 2. Odczekaj kilka minut, aż pojawi się biały osad.
 3. Użyj ściereczki z mikrofibry lub czystej, suchej szmatki, aby wypolerować karoserię samochodu.

Produkty, które stanowią dobry wosk do czarnego lakieru

Do ciemnych kolorów potrzebne są specjalne produkty, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację wykończeniową. Dobry wosk nie powinien pozostawiać białych smug ani zacieków. Soft99 to marka, która zasługuje na szczególną uwagę. Te innowacyjne japońskie woski samochodowe stały się kultowym produktem w atrakcyjnej cenie.

 • Soft99 Dark and Black Wax to klasyczny wosk, który uwydatnia czarny lakier. Powleka również karoserię warstwą hydrofobową, która opiera się deszczowi i błotu. Jest to jeden z najbardziej znanych wosków samochodowych.
 • Soft99 Fusso Coat 12 miesięcy Dark - Innowacyjna formuła ułatwia szybkie nakładanie wosku i nie pozostawia smug po wycieraniu. Produkt ten wchodzi w skład niemal wszystkich wosków samochodowych. Zapewnia wyjątkowy połysk i ochronę karoserii aż do 12 miesiąca.
 • Soft99 Extreme gloss "The Kiwami") Dark - To najlepszy wosk samochodowy dla osób, które chcą osiągnąć ekstremalny połysk. Lustrzana powłoka chroni lakier i sprawia, że wygląda on dobrze na drodze, niezależnie od pogody.

Wszystkie wymienione wyżej produkty można nabyć w naszym sklepie. Soft99 produkuje również twardy wosk bezbarwny, który chroni lakier samochodu w jasnych kolorach. Każdy klient może mieć trwałą powłokę ochronną przed żywiołami. Może to być syntetyczny lub naturalny wosk samochodowy. Mokry lakier będzie miał lustrzany połysk dzięki właściwościom hydrofobowym.

FAQ

1. Jaki wosk do czarnego lakieru wybrać?

Produkty Soft99 kochają niemal wszyscy właściciele samochodów z czarną karoserią. Woski samochodowe tej marki zebrały w większości pozytywne recenzje. Soft99 Black Wax, Soft99 Fusso Coat 12 miesięcy Dark czy Soft99 Extreme Gloss "The Kiwami" Dark to najlepsze woski samochodowe.

2 Dlaczego warto używać wosku do ochrony czarnego lakieru?

Dobry wosk do czarnego lakieru pogłębi kolor i zapobiegnie powstawaniu smug po polerowaniu. Specjalny wosk koloryzujący wypełni drobne rysy i bruzdy oraz skutecznie je zakryje. Produkty uniwersalne mogą pozostawiać białe ślady. Lakier jest chroniony przez efekt hydrofobowy.

3 Jak zastosować wosk specjalny do czarnego lakieru

Oferowane przez nas woski twarde można nakładać jak każdy inny wosk samochodowy. Umyj dokładnie samochód i wysusz go. Za pomocą dołączonej gąbki wetrzeć wosk w czarny lakier. Po pojawieniu się białego osadu (5-10 min), wypoleruj samochód za pomocą ściereczki z mikrofibry.