single

Jaki skrobak do szkła wybrać? Rodzaje i zastosowanie

Każdy kojarzy zimę z kwiatami z szronem na szybach, puszystym śniegiem i kwiatami pomalowanymi szronem. Takie wzory na szybach sprawiają, że aż chce się sączyć gorącą herbatę lub odpoczywać przy trzaskającym ogniu. Zamarznięte szyby samochodowe mogą jednak wywołać zupełnie inne emocje. Dowiedz się, jaka skrobaczka do szyb jest najlepsza do szybkiego usuwania śniegu i lodu z pojazdu.

Każdy kierowca potrzebuje skrobaczki

Skrobaczka do szyb to niezbędny element zimowego wyposażenia samochodu. To proste narzędzie pozwoli Ci oczyścić szyby i przygotować samochód do bezpiecznej jazdy. Ponieważ jest niewielki, możesz trzymać go w schowku i używać do czyszczenia szyb. Która skrobaczka do szyb najlepiej spełni Twoje oczekiwania?

Podstawowe rodzaje myjek do szyb samochodowych

Urządzenia elektryczne

Skrobaczka elektryczna to dobra opcja dla tych, którzy nie mają garażu, ale mimo to muszą codziennie usuwać szron zimą. Akcesoria te zazwyczaj posiadają plastikowy dysk, który obraca się pod wpływem nacisku. Akcesoria te nie rysują szkła ani lakieru i nie uszkadzają wycieraczek. Są jednak również wady tych urządzeń, o których należy pamiętać:

  • Akcesorium jest droższe od skrobaczek ręcznych.
  • Ładowanie baterii lub podłączanie produktu do zapalniczki za pomocą przewodów
  • Wymień zużyte ostrza w swoim urządzeniu.

Podgrzewany skrobak do szyb samochodowych

Podgrzewana skrobaczka to świetna opcja, jeśli lubisz nietypowe rozwiązania. Produkt zimowy Skrobaczka ta zasilana jest z zapalniczki samochodowej Urządzenie szybko drenuje akumulator. Przewody ograniczają też zasięg sprzętu.

Skrobaczki plastikowe - Klasyczne rozwiązanie

Pomimo rosnącej popularności skrobaków elektrycznych, skrobaki plastikowe pozostają najczęściej używanym narzędziem. Nic dziwnego, plastikowe akcesoria mają niewielkie rozmiary, są niedrogie, lekkie i trwałe. Są również łatwiejsze w użyciu niż narzędzia elektryczne, ponieważ nie wymagają przewodów ani źródła zasilania. Guma pokrywająca jedną końcówkę pozwoli Ci usunąć zarówno warstwę solidnego szronu jak i wodę zmieszaną z topniejącym śniegiem. Plastikowe perforacje ułatwią Ci pracę. Możesz je wykorzystać do oddzielenia większych kawałków od szkła.

Klasyczną opcją w sklepie jest mała skrobaczka o kwadratowym kształcie. Tym akcesorium możesz wyczyścić nie tylko przednie szyby, ale również reflektory. W dzisiejszych czasach częściej spotyka się dłuższe uchwyty. Dzięki niemu można szybko usunąć śnieg z pojazdu bez konieczności przemieszczania się. Plastik nie jest szkodliwy dla lakieru i szyb, jest odporny na niskie temperatury (w przeciwieństwie do skrobaczek elektrycznych).

W fińskich skrobaczkach stosuje się mosiężne ostrze

Być może znasz właściwości i zalety mosiężnej łopatki. Ta skrobaczka do szyb nazywana jest fińską, ponieważ jest w stanie wytrzymać trudne warunki jazdy poza kołem podbiegunowym. Wynika to z faktu, że mosiężna krawędź może usunąć nawet najbardziej uparty lód z przednich szyb bez ich zarysowania.

Skrobaczka z rękawicą

Na rynku można spotkać skrobaczki do szkła również ze specjalnym rękawem, czyli rękawicą. Z jednej strony ma ona wodoodporną warstwę, a z drugiej grubą dzianinę. Jest to świetne rozwiązanie na siarczyste mrozy, ponieważ po zdjęciu rękawicy możesz zakryć dłonie materiałem. Będziesz miał pełną swobodę ruchów i ochronę przed wiatrem, niską temperaturą i spadającym lodem.

Ochrona Twojego samochodu przed lodem i śniegiem

Choć szron z szyb możesz szybko usunąć za pomocą skrobaczki, warto poświęcić czas na ich odpowiednią pielęgnację. Możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia szronu i ułatwić sobie pozbycie się go rano, wykonując kilka prostych kroków. Po pierwsze, wprowadź swój pojazd do garażu lub przykryj go czymś specjalnym. Zapobiegnie to osadzaniu się szronu i opadów na samochodzie.

Zadbaj też o to, by zamówić dobry zimowy płyn do spryskiwaczy i odmrażacz. Jeśli zamarzną one na samochodzie, znacznie łatwiej będzie je usunąć. Wystarczy odrobina odladzacza, aby rozpuścić nagromadzony lód. Dzięki temu łatwiej będzie użyć skrobaczki. Można ją wykorzystać, gdy trzeba się spieszyć, by zdążyć do szkoły lub pracy. Z kolei płyn do spryskiwaczy zapobiega przyklejaniu się opadów do szyby podczas jazdy.

Zima z zadbaną cegłą

Sklep Zadbana Bryka zaopatruje się w niezawodne skrobaczki do szyb, narzędzia i akcesoria jak również odmrażacze. W naszym sklepie internetowym znajduje się wiele kategorii oferujących różnorodne produkty, które pomogą Ci w walce z opadami atmosferycznymi i minusowymi temperaturami. Produkty są skuteczne, ale mają przystępne ceny - sprawdź je! Gwarantujemy bezpieczną jazdę i widoczność w zimie bez ponoszenia większych kosztów.

FAQ

1 Jakie rodzaje skrobaczek do szyb samochodowych są dostępne?

W sklepach motoryzacyjnych dostępnych jest wiele rodzajów skrobaczek do szyb samochodowych. Do najpopularniejszych modeli należą skrobaczki ręczne wykonane z plastiku lub mosiądzu, a także podgrzewane lub elektryczne skrobaczki obrotowe.

2 Wybierz pomiędzy ręczną a akumulatorową skrobaczką do szyb.

Chociaż akumulatorowa skrobaczka do szyb szybciej usuwa nagromadzony szron z samochodu, jest również droższa i wymaga zasilania lub ładowania baterii. Polecamy ją tylko w ekstremalnych sytuacjach, takich jak usuwanie grubych warstw lodu. Na co dzień lepiej używać skrobaczki ręcznej z dobrym odmrażaczem.

3 Jak zapobiec zamarzaniu szyb w samochodzie?

Po pierwsze, wprowadź swój pojazd do garażu. Jeśli nie masz pokrowca na swój pojazd, możesz go przykryć pokrowcem samochodowym. Warto również zakupić zimowy płyn do spryskiwaczy oraz zimowy odmrażacz do szyb. Składniki te rozpuszczają lód i zapobiegają przywieraniu opadów, co ułatwia skrobanie.