single

Jaki pędzel do detailingu wybrać?

Car detailing to coś więcej niż mycie i dbanie o największe powierzchnie. Detailing to zwrócenie uwagi na każdy szczegół. Diabeł tkwi w szczegółach! To właśnie tutaj niezbędna jest szczotka do detailingu. Dzięki niej można dotrzeć do małych szczelin. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie pędzla.

Pędzle w ręku czyli co musisz wiedzieć o pędzlach do detailingu

Pędzelek do detailingu jest niezbędny podczas pielęgnacji drobnych elementów samochodu. Czym charakteryzuje się takie narzędzie, zapytacie? Wygląda podobnie do pędzla do malowania, ale ma włosie ułożone w kształcie koła. Rączka jest smukła i zapewnia wygodny chwyt. Szczotki te są zazwyczaj używane do mycia miejsc takich jak np.

  • otwory wentylacyjne,
  • felgi,
  • Miejsca pod klamkami drzwi
  • oznaczenia modelu,
  • osłona chłodnicy,
  • Wnęki i zawiasy

Szczotka do detali - wykonanie

Podczas zakupów zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest pędzel do detailingu. Specjaliści odradzają metalowe skuwki i drewniane rączki, ponieważ mogą one spowodować uszkodzenia podczas czyszczenia. Na plastikowe i gumowe elementy nie działają chemikalia z detergentów. Plastik, w przeciwieństwie do drewna, nie wchłania wilgoci i nie jest podatny na rozpadanie się. Guma natomiast gwarantuje pewny chwyt. Materiały te są często tańsze niż metal i drewno.

Równie ważna jak włosie jest rączka i skuwka. Na rynku jest wiele szczotek, w tym z włosia syntetycznego, naturalnego i mieszanki obu. Ważne jest, aby wiedzieć, że naturalne włókna są bardziej podatne na złamanie, jeśli są narażone na działanie środków czyszczących w kółko. Może to spowodować, że z czasem pędzel do detailingu straci swoje właściwości, dlatego warto zainwestować w mieszane włosie. Ważna jest również grubość i długość poszczególnych włókien. Do delikatnej powierzchni wybierz miękkie włosie. Silne zabrudzenia będą wymagały grubszego, krótszego włosia.

Szczotki do auto detailingu: Zastosowania

Dobry pędzel do malowania

Miękkie pędzle wykonane z delikatnych włókien są najlepsze do malowania obszaru pod uchwytami i wokół emblematów producenta. Specjalne pędzle do malowania mają za zadanie zapobiegać zarysowaniom delikatnych powierzchni i usuwać nagromadzone zabrudzenia. Pędzle są często doskonałą alternatywą dla ściereczek z mikrofibry.

Szczotka do czyszczenia trudno dostępnych miejsc

Zalecamy stosowanie syntetycznych szczotek o średnio twardym włosiu do dokładnego czyszczenia komory silnika i felg. Szczotki te są świetne do zbierania brudu i kurzu, który wymaga silnych środków chemicznych. Należy pamiętać, że włosie używane do czyszczenia silnika może szybko zmienić kolor, więc lepiej używać czarnego włosia.

Szczotka do czyszczenia wnętrza samochodu

Do wnętrz samochodów można użyć dobrej szczotki do detailingu. Podobnie jak w przypadku malowania elementów lakierowanych, można użyć zestawu miękkich pędzli. W przypadku akcesoriów do usuwania zabrudzeń z kokpitu i szwów skórzanych foteli będziesz potrzebował różnych długości włosia. Do wnętrza samochodu idealnie nadają się produkty o wąskiej szerokości, np. 16 lub 17 mm.

Szczotki do detailingu za ułamek kosztów

Wielu amatorów auto detailingu zastanawia się, ile będzie kosztował pędzel do lakieru lub felg. Wbrew powszechnej opinii nie jest to drogi wydatek. Pędzle nie są jednorazowe, więc posłużą Ci przez długi czas. Są też dobrą inwestycją. Pokochasz jazdę w lśniącym samochodzie. Większe szczotki są tańsze niż 30 zł.

Jaki pędzel do detailingu wybrać?

Czy istnieje uniwersalny pędzel, który można wykorzystać do detailingu? Niestety, nie. Na rynku dostępnych jest wiele pędzli do lakieru, felg i osłony chłodnicy. Każdy pędzel jest stworzony do usuwania innych zanieczyszczeń. Twarde włosie może służyć do usuwania tłustej warstwy z silnika, natomiast miękkie włosie do czyszczenia szwów tapicerki skórzanej. Podczas zakupów akcesoriów należy pamiętać o sprawdzeniu miękkości i możliwości dostosowania szczotek detailingowych do części samochodu. Nie warto ryzykować delikatnych powierzchni.

Bardzo ważne są materiały, z których wykonane są pędzle. Plastik jest lepszy od drewna, a metal od gumy. Są one nie tylko odporne na działanie chemikaliów, ale i dłużej wytrzymują. Włókna syntetyczne (takie jak nylon) mogą być miękkie. Szczotka z syntetycznym włosiem może usunąć kurz z zakamarków samochodu, nie rysując lakieru.

Gdzie mogę kupić szczotkę do detailingu samochodu?

Sklep Zadbana Bryka prowadzi sprzedaż trwałych pędzli do detailingu. Posiadamy szeroki wybór trwałych narzędzi, a także kosmetyków, dzięki którym Twój samochód będzie lśnił. Posiadamy szczegółowe opisy pędzli lakierniczych, dzięki czemu możesz szybko podjąć świadomą decyzję . Jeśli nie jesteś pewien, który pędzel detailingowy będzie najlepszy do Twojego zadania, zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie pomożemy Ci w decyzjach zakupowych i polecimy najlepsze rozwiązanie dla Twojego samochodu.

FAQ

1 - Do czego służą szczotki do detali?

Szczotki do detali są najczęściej używane do czyszczenia wnętrza pojazdu lub małych elementów na zewnątrz, takich jak osłona chłodnicy lub emblematy marki.

2 Ile kosztuje dobra szczotka do car detailingu?

Profesjonalne pędzle do detailingu dostępne są już za 10 zł w sklepie Zadbana Bryka! W niższej cenie znajdziesz również większe pędzle.

3 Jaki rodzaj pędzla do detailingu wybrać?

Pędzle do detailingu nie powinny mieć żadnych metalowych ani drewnianych elementów. Powinny być wykonane jedynie z gumy i plastiku. Praca, którą należy wykonać, będzie dyktować grubość i długość włosia.

4 Gdzie kupić szczotkę do detailingu.

Sklep Zadbana Bryka!!! Istnieje wiele szczotek, które można wykorzystać do mycia samochodu, w tym wnętrza, silnika i felg. Do wszystkich dołączona jest instrukcja, dzięki czemu nie musisz się martwić, że porysujesz wrażliwe powierzchnie.