single

Jaka jest zasada działania piany aktywnej?

Warunki atmosferyczne i drogowe mogą zmusić właścicieli pojazdów mechanicznych do regularnego czyszczenia swoich samochodów. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej chemii samochodowej. Wysokiej jakości chemia do mycia samochodów nie tylko zapewnia czystość, ale także poprawia stan i wygląd lakieru. W ostatnim czasie wiele mówi się o zaletach aktywnej piany. Dziś skupimy się właśnie na aktywnej pianie. Czy aktywna piana jest dobra do wstępnego mycia samochodów? Jak działa aktywna piana

Mycie wstępne pojazdu to ważny etap całego procesu. Jest podstawą dobrze wykonanego podstawowego zabiegu konserwacyjnego. Po woskowaniu należy zastosować dobrze dobraną chemię czyszczącą do samochodów, która usunie zabrudzenia mechaniczne bez uszkodzenia warstw wosku lub innych powłok ochronnych.

Należy jak najdelikatniej oczyścić samochód z wszelkiego kurzu i zanieczyszczeń mechanicznych. Niestety, tradycyjne metody i preparaty myjące nie zawsze są niezawodne. Widzieliśmy, że samochody zapychają się cząsteczkami kurzu i brudu już po samym myciu. Większość lakierników i ekspertów od autodetailingu poleca usługę mycia wstępnego z użyciem aktywnej piany. Pozwala ona w bezpieczny sposób, tzn. bez dotykania, usunąć wszelkie zabrudzenia, które pozostały na pojeździe. Do mycia samochodu nie musisz używać szczotek, gąbek czy pędzli. Dzięki temu chronisz karoserię i delikatne elementy konstrukcyjne samochodu przed zarysowaniem. Nie jest to możliwe w przypadku procesów autodetailingu. Dlaczego aktywna piana jest dobrą metodą wstępnego czyszczenia samochodu?

Jakie działanie ma aktywna piana?

Aktywna piana to kompozycja chemiczna, która ma innowacyjny skład. Ilości są tak dobrane, aby utrzymać neutralne pH preparatu. Dzięki temu farba jest całkowicie bezpieczna. Środek bezpośrednio wpływa na strukturę brudu i powoduje jego "oderwanie" od niemal każdego elementu samochodu. Piana jest w stanie zająć się każdym brudem, niezależnie od tego czy jest to karoseria, szyby, chrom czy elementy plastikowe. Piana aktywna może być stosowana zarówno z profesjonalnymi jak i domowymi myjkami ciśnieniowymi. Piana aktywna nie tylko czyści każdą szczelinę struktury samochodu, ale także chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV.

Czy wszystkie piany aktywne są tak samo skuteczne?

Niestety, tak nie jest. Choć chcielibyśmy, aby każda piana aktywna była w stanie czyścić pojazdy z największą skutecznością, rzeczywistość nie jest tak dobra. Rodzaj zabrudzeń, które ma czyścić piana, jest głównym czynnikiem decydującym o jej jakości.

  • Piana aktywna przeznaczona do mycia wstępnego. Zawiera bardzo małą ilość składników aktywnych, ponieważ służy do usuwania powierzchownych zabrudzeń.
  • Piana aktywna do silnych zabrudzeń stosowana jest przez specjalistyczne firmy w maszynach budowlanych, przemysłowych, kontenerach. Choć są drogie, to zapewniają niemal 100% skuteczność. Środki te mogą być stosowane do usuwania brudu, smaru, żwiru piasku i innych zanieczyszczeń.
  • aktywna piana do czyszczenia samochodów ciężarowych to kolejny specjalistyczny preparat, który można wykorzystać do czyszczenia samochodów ciężarowych. Poradzi sobie ze standardowymi zabrudzeniami, jak również z resztkami asfaltu, smoły i żywicy, które osadziły się na karoserii.

Taki podział oznacza, że dobra piana aktywna powinna pochodzić z zaufanego źródła, aby klient miał pewność, a nawet gwarancję, że wybrana przez niego chemia samochodowa była trzymana z dala od źródeł ciepła, które mogłyby osłabić substancje aktywne zawarte w preparatach. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na składniki, a także przeznaczenie pianki. W przypadku pojazdów z silnymi plamami dobrym pomysłem może być zainwestowanie w aktywne piany zawierające jony srebra i miedzi.