single

Jak i kiedy warto korzystać z aktywnej piany?

Powszechną opinią na rynku jest stwierdzenie, że aktywna piana jednofazowa służy do mycia aut osobowych, a dwufazowa do ciężarowych. Jest to błędne założenie, które ciężko wyplewić. Prawdą jest to, że każdy rodzaj piany służy do mycia aut. Do trudniejszych zabrudzeń warto użyć piany dwufazowej, która lepiej usunie plamy z asfaltu czy po oleju. Każde z tych zabrudzeń może znaleźć się na powierzchni przeznaczonej do mycia, dlatego warto dopasować środek myjący do stopnia zabrudzenia.

Aktywna piana - najważniejsze informacje

Piana aktywna jest bardzo dobrym rozwiązaniem na mycie auta w sposób bezdotykowy. Preparat tego typu tworzy na karoserii powierzchnię czyszczącego śniegu, dzięki czemu łączy się ona z zabrudzeniami, a w dalszej kolejności razem z wodą jest zmywana. Plusem zastosowania piany jest to, że wnika w każde zakamarki. Piana usuwa takie zabrudzenia jak drobiny z klocków hamulcowych, resztki owadów, oleje, pył. Zbrudzenia te należy usuwać, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, zaczną wnikać w lakier.

W tym wypadku również mogą się pojawić różnego rodzaju rysy, lub ogniska korozji. Sposób czyszczenia auta pianą aktywną jest bezkonkurencyjny w stosunku do szczotki myjni automatycznej, która czasem rysuje auto, lub ścierek, które drobiny mogą wbić w strukturę lakieru. Pamiętaj aby dobrać odpowiednią pianę do poziomu zabrudzenia.

Jaka aktywna piana sprawdzi się do mycia samochodu?

Na poziom skuteczności czyszczenia auta pianą aktywną ma wpływ marka stosowanych preparatów. Sięgaj zawsze po kosmetyki sprawdzonych producentów. Piana aktywna w sklepie MOTOGO wyróżnia się wysoką jakością płynów aktywnych z odpowiednim poziomem skoncentrowania środków, oraz właściwościami ochronnymi. Warto wiedzieć że wybraną przez Ciebie pianą aktywną nie tylko możesz umyć auto, ale również części samochodowe, plandeki, przyczepy, rowery, oraz meble ogrodowe. Oferta producentów składa się z produktów o delikatniejszych i mocniejszych działaniach. Na poziom efektywności wpływa ilość użytych składników aktywnych do preparatu. Pamiętaj o wyborze piany pod kątem poziomu zabrudzenia. Delikatniejsze piany mają neutralne pH, a te mocniejsze zawierają w składzie jony srebra oraz miedzi.

Piana aktywna

Jak myć samochód aktywną pianą?

Mycie auta pianą aktywną można określić w trzech krokach:

  • Nałożenie piany
  • mycie wysokociśnieniowe
  • osuszenie auta

Preparat powinien znaleźć się pierwszej kolejności na dolnej części pojazdu, później coraz wyżej, aż po dach. Kiedy piana aktywna pokryje auto, należy użyć myjki wysokociśnieniowej. Tutaj kolejność również ma znaczenie, tak więc należy zacząć od dołu, znów kierując się ku górze. Progi i felgi należy umyć staranniej, ponieważ tam jest najwięcej brudu.Z tego powodu preparat nakłada się najpierw na dół, aby dzięki dłuższej chwili mógł rozpuścić wszystkie zabrudzenia. Pianę należy rozprowadzić bezdotykowo na suchą oraz nieogrzaną karoserię. Pianę spłukać należy kiedy przestaje być puszysta i pomału spływa z warstwy lakieru. Spłukać należy myjką pod ciśnieniem.

Lepszy efekt otrzymasz, kiedy spłuczesz preparat ciepłą wodą. Kiedy po umyciu widzisz w dalszym ciągu zabrudzenia, skorzystaj ze specjalnego szamponu, oraz okrągłej delikatnej szczotki, pasującej do myjki wysokociśnieniowej. W ten sposób domyjesz warstwę lakieru. Na sam koniec użyj osuszaczy, aby po myciu nie zostały smugi i zacieki.

Czy aktywna piana niszczy wosk i lakier samochodowy?

Sama jakość dobranej piany aktywnej, oraz sposobu jej działania ma wpływ na karoserię. Dobra piana aktywna nie spowoduje żadnych uszkodzeń, oraz pozostawia lakier w stanie nienaruszonym. Jej składniki łagodnie rozpuszczają zabrudzenia, oraz bezdotykowo zostaje ona wraz z tymi zabrudzeniami usuwana za pomocą myjki ciśnieniowej. Nie ma tutaj powodu dla którego, karoseria mogłaby ulec zniszczeniu. Piana aktywna w stosunku do szczotek, oraz szmatek wypada znacznie korzystniej. Jedno i drugie rozwiązanie za pomocą siły rąk zabrudzeniami może porysować auto, czy zetrzeć karoserię. Tutaj przy pomocy specjalistycznego sprzętu, bez użycia rąk ryzyko jest mniejsze. Warto wiedzieć, że zabrudzenia z karoserii trzeba w miarę szybko usuwać, ponieważ mogą one wnikać w strukturę lakieru i przy myciu może nam się wydawać, że to skutek użycia piany aktywnej. Nic bardziej mylnego. Czyszczenie pianą aktywną nie ma sobie równych w przypadku nawet szczotek myjni automatycznej, która czasem porysuje auto, zniszczy wok, czy lakier samochodowy.