single

Jak czyścić i odświeżać system klimatyzacji.

Zapewne znasz sytuacje, w których po włączeniu klimatyzacji wsiadasz do samochodu i w atmosferze zaczyna unosić się nieprzyjemny zapach. Temperatura spada, ale nieprzyjemny zapach nadal można wyczuć we wnętrzu samochodu. Przeprowadź dokładne czyszczenie układu klimatyzacji. Pokażemy Ci, jak to zrobić w następnym artykule.

Kiedy jest czas na czyszczenie klimatyzacji w samochodzie?

We wstępie omówiliśmy najczęstszy powód, dla którego kierowcy czyszczą klimatyzację samochodową: nieprzyjemny zapach. Nie warto czekać, aż brzydki zapach się rozwinie. Dezynfekcja klimatyzacji powinna być wykonana po zakupie pojazdu.

Ponieważ znika wilgoć, która była w powietrzu zimą i jesienią, wiosna to najlepszy czas na odgrzybianie klimatyzacji. Warunki pracy klimatyzatora nie sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Znacznie łatwiej jest usunąć drobnoustroje z układu, jeśli nie włączamy klimatyzacji samochodowej. Dzieje się tak dlatego, że szkodliwe cząsteczki uwalniane są do powietrza za każdym razem, gdy klimatyzator jest włączony. Upewnij się więc, że jak najszybciej odgrzybiasz swój pojazd.

Samodzielne lub profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji

Nic dziwnego, że profesjonalne usługi odgrzybiania są preferowane przez niektórych kierowców. Nie ma się co dziwić, że profesjonalne usługi odgrzybiania są preferowane przez niektórych kierowców. W przypadku metod ultradźwiękowych również wymagany jest odpowiedni sprzęt.

Jaki jest koszt odgrzybiania klimatyzacji? Podstawowy serwis klimatyzacji samochodowej obejmuje jej czyszczenie, sprawdzenie szczelności i pomiar poziomu czynnika chłodzącego. Jej koszt to około 140 zł. Pełny serwis obejmuje również wymianę filtra kabinowego. Taka usługa kosztuje około 230 złotych.

Odkażanie klimatyzacji samochodowej jest możliwe we własnym zakresie. Ten poradnik pokaże Ci, jak zrobić to bezpiecznie i niedrogo.

Środki do odkażania i naprawy klimatyzacji

W naszym sklepie znajdziesz wiele środków chemicznych, które można wykorzystać do oczyszczenia zanieczyszczonej klimatyzacji. Użyj "dymiącego aerozolu", aby usunąć nieprzyjemne zapachy. Inne aerozole będą adresować źródło problemu . Aplikator umieszczony w kanałach powietrznych samochodu usunie bakterie, zarodniki grzybów i inne mikroorganizmy oraz pozostawi świeży zapach. Można również odszumiać klimatyzację samochodu za pomocą specjalnej pianki dezynfekującej.

Układ klimatyzacji samochodowej to nie tylko wnętrze. Należy również wyczyścić parownik. Nie należy wybierać środka chemicznego, który jest szkodliwy dla zdrowia, ani parownika, który jest wykonany z aluminium. Wszystkie pianki dezynfekujące zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom.

Niezależne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Wyczyść parownik, aby rozpocząć odgrzybianie klimatyzacji. Możesz po prostu odkręcić schowek i zrobić przestrzeń, której potrzebujesz. Możesz być zaskoczony, jak wiele zanieczyszczeń zbiera twój klimatyzator, jeśli nie czyścisz go często. Użyj szczotki, aby je zebrać.

Musisz odetkać system odprowadzania kondensatu, ponieważ stałe zanieczyszczenia mogą go szybko zatkać. Oczyść odpływ za pomocą elastycznego, twardego przewodu (takiego elektrycznego). Aby sprawdzić, czy płyn swobodnie przepływa, możesz też użyć strzykawki wypełnionej wodą.

Spryskaj parownik za pomocą produktu do odfiltrowania. Nasze produkty są dostarczane ze specjalnym aplikatorem, który ułatwi to zadanie. Aby wyeliminować wszelkie zalegające drobiny, należy równomiernie rozprowadzić pianę. Klimatyzator powinien być ustawiony na najniższą temperaturę i ustawienie "biegu". Pozwoli to na bardziej równomierne rozprowadzenie produktu.

Pamiętaj o wymianie filtra kabinowego!

Upewnij się, że wymieniasz filtr kabinowy, który jest filtrem powietrza. Element ten znajduje się pomiędzy Twoją kabiną a parownikiem. Może on również zbierać potencjalnie szkodliwe cząsteczki, dlatego tak ważna jest jego wymiana. Podstawowe filtry powietrza kosztują około 20 złotych. Jeśli jednak potrzebujesz większej ochrony, możesz zainwestować w filtr z węglem aktywnym.

Klimatyzacja - czyszczenie pianki

Następnie trzeba będzie użyć sondy w sprayu. Użyj sondy w sprayu do odgrzybienia klimatyzatora. Dzięki temu usuniesz bakterie i grzyby, które mogą zalegać w kanałach. Piana w końcu wypchnie brud. Upewnij się, że masz pod ręką dużo ręczników papierowych i ściereczek do czyszczenia wnętrza samochodu. Po kilku minutach możesz włączyć wentylację i zwiększyć siłę nawiewu.

Klimatyzatory wymagają ponownego przygotowania

Aby dodać wykończenia można użyć produktów w aerozolu. Środek ten usuwa nieprzyjemne zapachy i zapobiega rozwojowi pleśni. Po użyciu można również użyć produktów w aerozolu. Włącz klimatyzator na zimno i ustaw dmuchawę powietrza na maksymalną moc. Aby zablokować spray na miejscu, potrząśnij kanistrem i naciśnij przycisk. Wysiądź z samochodu. Drzwi i okna powinny być zamknięte. Odświeżenie samochodu zajmuje tylko 10 minut.

Mamy nadzieję, że nasz tutorial okaże się pomocny i że będzie Ci wygodniej samodzielnie czyścić klimatyzator i parownik. To znacznie łatwiejsze niż myślisz! Tidy Lump wyposaży Cię we wszystkie narzędzia niezbędne do odgrzybienia klimatyzacji.

FAQ

1. Kiedy należy odgrzybiać klimatyzator?

Minimum raz na 12 miesięcy, ale najlepiej na wiosnę. Dobrze jest również odgrzybiać klimatyzację po zakupie używanego samochodu lub gdy zauważymy nieprzyjemny zapach wydobywający się z wentylacji.

2. Jakie są metody odgrzybiania układu klimatyzacji?

Odgrzybianie można wykonać samodzielnie parownika lub kanałów za pomocą pianki. Czyszczenie ozonem i ultradźwiękami wymaga większego doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Najlepiej sprawdzają się w nich profesjonalne warsztaty.

3. Czy warto samodzielnie czyścić klimatyzator?

Tak!!! Jest to tańsze niż wynajęcie mechanika i równie skuteczne.